Dla wolontariuszy - o wolontariacie

6.02.2017

Dla wolontariuszy - o wolontariacie

Wolontariat ORLEN Warsaw Marathon 2018

O wolontariacie

Jeśli chcesz przeżyć przygodę, poznać ciekawych ludzi, poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiej imprezy sportowej i zdobyć cenne doświadczenie zapraszamy już dziś!
Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018 to okazja do współorganizowania jednej z największych imprez biegowych w Europie, zdobycia nowych umiejętności i zobaczenia na własne oczy jak powstają tego rodzaju wydarzenia. To sposób na poznanie nowych osób, wolontariuszy, sportowców i organizatorów. Jest to pewny przepis na dobrą zabawę, niezapomniane wrażenia, satysfakcję i radość.
To właśnie wolontariusze budują niepowtarzalną atmosferę wielkich wydarzeń sportowych!
Dołącz do nas!

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018 może zostać każda osoba, która do dnia 16 kwietnia 2018 r. ukończy 15 lat oraz wypełni formularz rekrutacyjny.
W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.
 

Obszary zaangażowania wolontariuszy:

  • Biuro Zawodów

Biuro Zawodów jest to miejsce, w którym uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon 2018 będą mogli odebrać pakiet startowy i zapoznać się ze szczegółami biegów. Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie organizacyjne dystrybucji pakietów wśród uczestników.

Dni: 19-21 kwietnia

  • Obsługa Miasteczka Biegaczy i strefy start/meta.

Miasteczko Biegaczy to strefa dostępna jedynie dla uczestników biegów na dystansie maratonu i 10 km. Zadania wolontariuszy w tym miejscu to wsparcie organizacyjne i informacyjne zawodników oraz obsługi, np. w rejonie przebieralni, depozytów, stref sanitarnych, wewnętrznych punktów odżywczych i strefy dla dzieci. Do zadań wolontariuszy będzie należała także pomoc  w odnalezieniu odpowiednich stref startowych i koordynacja ustawienia biegaczy. W strefie mety wolontariusze będą wręczać medale oraz wspierać uczestników, którzy ukończyli bieg.

Dzień: 22 kwietnia

  • Centrum Wolontariatu

Centrum Wolontariatu będzie znajdować się na terenie EXPO – na płycie Stadionu Narodowego. Będzie głównym miejsce dla całego projektu wolontariatu, miejscem spotkań, odpoczynku czy wydawania świadczeń. Jak w każdym dużym projekcie wolontariatu będziemy potrzebować wolontariuszy wspierających innych wolontariuszy. Główne zadania w Centrum Wolontariatu to wsparcie wydawania świadczeń dla wolontariuszy oraz organizacja funkcjonowania miejsca zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas imprezy.

Dni: 17-22 kwietnia

  • Wydarzenia towarzyszące

ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko bieg główny i bieg na 10 km, ale także możliwość sportowej rywalizacji dla najmłodszych. Organizacja tych zawodów wymaga także wsparcia i pomocy ze strony wolontariuszy.

Dzień: 21 kwietnia 

  • Wsparcie przygotowań

Tak wielka impreza sportowa jak ORLEN Warsaw Marathon wymaga ogromnej pracy organizacyjnej i wielu wcześniejszych przygotowań – do części z nich będą zaproszeni także wolontariusze. Głównym zadaniem wolontariuszy w tych dniach będzie wsparcie w przygotowaniu pakietów startowych dla uczestników biegów oraz pomoc w przygotowaniu Miasteczka Biegaczy i Centrum Wolontariatu.

Dni: 18-21 kwietnia

  • Punkty Odżywcze i Punkty Odświeżania na trasie biegu

Pomoc w obsłudze punktów, w których biegacze będą uzupełniać płyny oraz energię. Punkty będą zlokalizowane wzdłuż trasy imprezy. Obsługa punktów odżywczych i punktów odświeżania na trasie zostanie powierzona zorganizowanym grupom młodzieży szkolnej.

Dzień: 22 kwietnia

 

Organizacja pracy wolontariuszy

Do udziału w wolontariacie podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018 zostanie zrekrutowanych około 1800 wolontariuszy.

Wolontariusze zostaną przydzieleni do poszczególnych obszarów zadaniowych zgodnie z dokonanym w formularzu wyborem.

W trakcie przygotowań i podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018 wolontariusze będą działać w grupach. Na czele każdej z grup stanie wolontariusz-lider. Osoba taka powinna posiadać doświadczenie w wolontariacie lub organizacji różnorodnych wydarzeń lub imprez, umiejętność pracy w grupie i zarządzania grupą osób oraz ogólne zdolności organizacyjne. Liderzy zostaną wyłonieni na etapie rekrutacji.

Każdy z wolontariuszy zostanie wyposażony w materiały, które zapewnią mu odpowiednią wiedzę nt. organizacji imprezy i wydarzeń towarzyszących oraz zostaną odpowiednio przygotowani do pełnienia swoich zadań.

 

Każdy z wolontariuszy otrzyma:
- ubezpieczenie NNW
- porozumienie wolontariackie
- strój
- wyżywienie i napoje
- certyfikat
- niezbędne przygotowanie do pełnienia zadań
- niezapomniane, pozytywne wrażenia

 

Jak zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem ORLEN Warsaw Marathon należy do dnia 6 kwietnia 2018 r. wypełnić formularz rekrutacyjny

 Wszelkie pytania prosimy kierować na adres [email protected].

Ostateczną decyzję o udziale w wolontariacie podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018 podejmuje organizator.

Organizatorem wolontariatu podczas ORLEN Warsaw Marathon 2018 jest Fundacja Action-Life wraz z zespołem doświadczonych koordynatorów wolontariatu.

 

ZAPRASZAMY!