Opisy zespołów

Lista zespołów

Black Cat Crew

Duet Black Cat Crew powstał 1 stycznia 2015 r. W ich muzyce słychać doskonałą współpracę obu muzyków. Rozumieją się "w lot" i wzajemnie dopasowują jak elementy jednej układanki. Kombinacja ostrej perkusji i ciętego rockowego brzmienia gitary wypełniona niskim, snującym opowieść wokalem dają malowane dźwiękiem, piękne w swojej prostocie niezapomniane impresjonistyczne wrażenia.

Comma Seven

Gitarzystka Monika, która zakochana jest w starym, polskim rocku Basistka Karo, która uwielbia eksperymentować z elektronicznymi efektami Perkusista Tomek - wnoszący do zespołu twardy motyw brudnego punkrocka i grunge'u Wokalista Marcel, który stale inspiruje się głęboką alternatywą.


Fabian Kowolik

Uczestnik VI edycji telewizyjnego show The Voice Of Poland. Od dziecka związany z muzyką poprzez komponowanie utworów i muzyki jak i gry na gitarze oraz perkusji. Jego celem jest dawanie ludziom emocji które ma w środku. Zawdzięcza wszystko Bogu. I wspomina o nim także w swoich tekstach. Realizuje się w solowym projekcie pod nazwą Fabian Kowolik.


Folya

Zespół FOLYA powstał w 2008r. w Kielcach i muzycznie tkwi w hardrocku, alternatywie i innych. Skład: Kamil Wojtczak - voc., gitara, Rafał Baka - gitara basowa, voc, Filip Ciuruś - perkusja, voc. , Michał Niedzielski - gitara. FOLYA stara się działać aktywnie w sferze muzycznej, a niedawno zespół wydał debiutancki album pt. THE RISING oraz nagrał videoklip do utworu ‘LOVESONG’.

Grim Orange Dice

Grim Orange Dice to zespół z Warszawy, powiadają, że w brzmieniu można wyłapać spuściznę po dawnej Sepulturze i mają rację! Na koncie mają świeżo wydaną płytę. Zespół koncertuje po calej Polsce, próbując przebić się do masowego odbiorcy. Bezkompromisowo łączy wiele stylów muzycznych tworząc wybuchową mieszankę energii, ciężaru i mocy.


Jeźdźcy Ekstazy

From the most dangerous place in Warsaw comes the experience of blood and sweat, pain and pleasure. Set your mind to a weird, exotic adventure. Take a trip to unknown futuristic place... if you have the guts. Join us, we are Gango Bangins and Extremely Huge D from Jeźdźcy Ekstazy.

Joyride

Zespół Joyride gra energetycznego rock’n’rolla. Po przygodzie w programie Must Be The Music przyszedł czas na wydanie debiutanckiej płyty. Dają z siebie wszystko na scenie, by zapewnić Wam rozrywkę na koncertach. Joyride zabierze Was na przejażdżkę w świat gitarowych popisów i chwytliwych refrenów – trzymajcie się mocno!

 

Maszyna

Zespół Maszyna gra od 2011 r. Mają na koncie demo nagrane w 2012 r. pt. "Dziki kraj", sporo zagranych koncertów, m.in. u boku Proletaryat, Złe Psy, Corruption, Kabanos, Ciryam. W 2013 r. utwór "Maszyna" pochodzący właśnie z tego dema, utrzymywał się przez wiele tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radia Klasycy Rocka. W 2014 r., spośród 130 zgłoszonych z całego kraju zespołów, wygrali eliminacje do pierwszej edycji Opole Metal Festiwal (obecnie Dark Fest) zdobywając jednocześnie wyróżnienie jury i zagrali w Grodzie Rycerskim w Byczynie u boku m. in. Turbo, Eier, The Sixpounder, Drown My Day. W ubiegłym roku w studio Sound Division w Warszawie zarejestrowali swoją debiutancką płytę, która wkrótce ujrzy światło dzienne. Oj będzie się działo...

Ontagma

Ontagma, zespół pochodzący z Gdańska, jest tworem trójki ambitnych muzyków, powstałym pod koniec czerwca 2015 r. z inicjatywy Łukasza, Eryka oraz Marka. Miesiąc później, do zespołu dochodzi Julia Raduńska oraz Janek "Janina" Jurczyk. W muzyce Ontagmy można usłyszeć, ciężkie, brutalne riffy charakterystyczne dla alternative metalu, rytmiczne wpływy nu metalu, a jednocześnie ciężkie, deathowe wstawki.

Openspace

Zespół powstał w 2014 r. jako projekt inspirowany muzyką lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - punk rockiem, hard rockiem, reggae ale w zupełnie nowej odsłonie, z tekstami wykarmionymi absurdami i idiotyzmami z życia wielkich korporacji. Stąd samozwańcza nazwa gatunku - korpopunk. Muzyka dla wszystkich tych, którzy potrzebują odreagować ciężar pracy w korpo i życia w wielkim nadętym mieście.

 

Pałac Braku Kultury

Zespół powstał w 2010 roku i aktualnie składa się z trójki muzyków grających własną polską muzykę jak i również kilka polskich oraz zagranicznych coverów. Głównie skupiają się na rocku ale uwielbiają czasem dodać coś innego - bluesową gitarę czy disco-funkową perkusję. Główne inspiracje to Jimi Hendrix, The Who, Black Keys.

 

 

Rastafajrant

"RASTAFAJRANT to cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae / rock / ska i poezji ska - kanej, a muzycy tworzący go współpracują, bądź współpracowali z takimi artystami jak m.in.:De Press, Dzioło, Dawid Kwiatkowski, Patryk Kumór, Wojtek "Yellow" Żółty (Akurat), Natasza Ptakova, Tomek "Kowal" Kowalski, Skazany na bluesa (Teatr Śląski) i wiele innych! "Rastafajrant" właśnie kończy nagrywanie swojej debiutanckiej EP "Dżob Marley".

Satori

Zespół powstał gdzieś w okolicy 2010 r. z inicjatywy Tomasza Jopka oraz Piotra Stronki. Chłopaki robili imprezy, gdzie tylko się dało - czasem nawet wyskakując przed kilkunastotysięczną widownię, np. podczas Juwenaliów 2011 w Poznaniu. Premiera płyty "Crave for chaos" wraz z teledyskiem do „Psycho” odbyła się 24.10.2014 r. w Poznaniu.

Siaki

SIAKI to zbiór wolnych elektronów wirujących po wspólnej muzycznej orbicie. Pomimo różnych inspiracji i smaków znajdują wspólny mianownik w obszarze szeroko rozumianej "alternatywy". Muzyka SIAKIEGO wydaje się dość spójna pomimo mieszania różnych gatunków i środków wyrazu tj. punk rocka, reggae, hip-hopu oraz mniej lub bardziej klasycznego rocka. To muzyczny eintopf, złożony z ostrych gitarowych riffów, mocno osadzonych rytmów, okraszony melodiami oraz elektroniką. Pełni smaku dodaje charakterystyczny wokal, który niczym rasowy narrator snuje prawdziwe życiowe opowieści. Summa summarum: SIAKI daje pełną gwarancję na tupanie nóżką, kiwanie głową, bujanie się na boki lub nieodpartą chęć do fikania kozłów czy też klasycznego pogo.

Srogo

Zespół pochodzi z Tychów i Katowic. Grupa funkcjonuje na polskich scenach muzycznych od 2013 r. W grudniu 2015 r. wydali swoją pierwszą EPę skłądającą się z 7 numerów, wszystkie w języku polskim. Muzyka SROGO opiera się na ciężkim, brudnym brzmieniu gitar, core'owej sekcji rytmicznej i melodyjnym, choć agresywnym wokalu oraz tekstach pełnych niedomówień i przenośni. Charyzmatyczny wokal na scenie, kontakt z publicznością i twórcza szczerość, to to co przemawia przez zespół w trakcie jego występów. Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, a wśród nich supportowanie takich zespołów jak Lipali, Kat, Alcoholica, czy Mech.

Start Over

Zespół Start Over tworzyła grupka dobrych znajomych: Magda, Forest i Sylwek. Ich drogi skrzyżowały się w jednym z warszawskich liceów i połączyła ich miłość do muzyki. Los chciał również zapewnić im perkusistę, który szybko znalazł wspólny język z resztą i wniósł nieco doświadczenia do zespołu. Ich najnowszy nabytek to gitarzysta, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych na gitarze. Grają szeroko pojętego melodyjnego rocka, raz lżej, raz mocniej, raz sensem, innym razem mniej serio.

 

The Procrasters

The Procrasters to zespół grający szeroko pojętego rocka. W skład zespołu wchodzą: Michał Miecz Black (vocals) – człowiek biznes, który pracując w ogromnej korporacji codziennie dokonuje transakcji na skalę światową, zarządzając gospodarką i ekonomią całej Europy; David Condis y Troyano (guitars) – czyli osoba, która najprawdopodobniej spóźniła się na swoje własne narodziny i pewnie spóźni się także na ślub oraz na koncert, na który zamierzacie (lub nie) przybyć; Jan Wojnar (drums) – oszałamiający blondyn grający na perkusji, który wstydzi się mówić o swoim uzależnieniu tytoniowym; Maciej Dawidczyk (bass) – człowiek złota rączka, który na przekór całemu światu postanowił pokazać, że białe jest białe a czarne jest czarne.
 

Ugly 10

Ugly 10 to pięciu chłopaków z Warszawy, którzy umieją grać rocka z pasją i duszą. Mają na koncie EP "Five Ugly Songs" oraz bardzo dobrze przyjęty, wydany w 2014 EP "Adele Syndrome". Są finalistami konkursów m.in. NuPlays, Stage4u, Seven Festiwal. Brzmienie zespołu oraz melodyjność kompozycji sprawiają, że tam, gdzie wracają, publika śpiewa razem z nimi. 

 

Vicky Blows

Uliczny zespół metalowy z Poznania. Doświadczony w koncertowaniu na scenach małych i większych, ale i również na przystankach, ulicy, lub gdzie popadnie. Byle nie padało. Łączą ciężkie riffy, mocne rytmy z sekcją dętą i dziwnymi zajawkami. Zbierają butelki i piszą piosenki. O życiu - i całej reszcie.

Warsaw Gun

Muzyczne inspiracje WARSAW GUN sięgają lat 80. Ich siłą jest połączenie rockowej energii z niebanalnymi tekstami, a ich twórczość trafia w gusta zarówno młodych jak i dojrzalszych fanów polskiego rocka. Muzycy WARSAW GUN od wielu lat występują w wielu składach na warszawskiej scenie alternatywnej.

Wasted

WASTED gra rock’n’rolla. Ich głównym celem jest przywrócenie ducha muzyki lat 60tych i 70tych. Jako zespół funkcjonuje od 2014 r. W skład grupy wchodzą 4 osoby, które swoją pasje do muzyki łączą ze studiowaniem. Na ich repertuar składają się autorskie utwory a także covery zespołów takich jak Led Zeppelin, Chuck Berry, Queen czy AC/DC. Aktualnie przygotowują materiał na pierwszą płytę. Na swoim koncie mają występy w lubelskich barach i klubach oraz na większych impreza takich jak Noc Kultury czy Medykalia. Największym osiągnięciem zespołu jest zagranie na dwóch festiwalach w Chicago.